OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přeměna na listinné akcie

Společnost Harvardský průmyslový holding, a.s. – v likvidaci oznamuje, že VH dne 27.6.2019 rozhodla o přeměně 16.466.840 ks akcií Společnosti v zaknihované podobě o jmenovité hodnotě každé akcie 1,- Kč, na listinné cenné papíry (CP), tedy na kmenové akcie na jméno o jmenovité hodnotě každé akcie 1,- Kč v listinné podobě.

Přeměna akcií byla dne 11.7.2019 zapsána do Obchodního rejstříku. Rozhodnutí valné hromady Společnosti ze dne 27.6.2019 bylo zveřejněno v Obchodním věstníku a na webových stránkách Společnosti dne 5.8.2019. Ke dni 2.8.2019 byl podle § 537 odst. 1 Občanského zákoníku vyhotoven výpis z evidence emise ISIN CZ0009086708 zaknihovaných CP vedené Centrálním depozitářem cenných papírů.


Vzhledem ke skutečnosti, že vláda ČR zavedla celou řadu omezení a preventivních opatření k zabránění šíření onemocnění COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2, Společnost se po konzultaci s ČNB rozhodla o rozšíření procesu přeměny o možnost tzv. "Distanční přeměna a úschova akcií".  HPH připravil pro akcionáře způsob, jak provést přeměnu listinných akcií za zrušené zaknihované akcie, tedy jejich vyzvednutí v listinné podobě, bez fyzické přítomnosti akcionáře v sídle HPH. Akcionář si tímto způsobem zachová veškerá svá práva akcionáře a jeho akcie nebudou zpeněženy z důvodu jejich nevyzvednutí. Celá tato služba je pro akcionáře zcela bezúplatná. HPH uvedenou službu poskytuje s ohledem na současnou bezpečnostní situaci a nejistý budoucí vývoj (prevence nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2). Více informací a odpovědi na časté dotazy se dozvíte v tomto rozsáhlejším textu.


Akcionář, který si ještě listinnou akcii nevyzvedl, má tedy v současné době tyto možnosti, jak vyzvednutí realizovat:

  1. Bez fyzické přítomnosti akcionáře nebo jím pověřeného zástupce v sídle HPH - vyplněním, ověřením a zasláním formuláře pověřit společnost HPH k vyzvednutí jeho akcií a uložení do úschovy v sídle HPH. Tato služba je bezplatná a nově zpřístupněná.
  2. S fyzickou přítomností akcionáře nebo jím pověřeného zástupce v sídle HPH - bude umožněno po předchozí rezervaci termínu v rezervačním systému. Vzhledem k současné situaci je osobní přeměna a vyzvedávání akcií a s tím spojené rezervace termínů pozastaveny do odvolání.

 

 


Ke dni 12.8.2020 si přeměnilo zaknihované akcie 19446 akcionářů. Osobní vyzvedávání akcií bylo, z důvodu vládou přijatých a nařízených opatření, pozastaveno do odvolání.